uśmiech
to bodaj najkrótsza
droga do drugiego
człowieka
Blog

Blog

Osoby zainteresowane nowościami z zakresu ortodoncji, aparatów ortodontycznych i metod leczenia ortodontycznego zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

 

Na czym polega spersonalizowane leczenie ortodontyczne?

3 listopada 2019 11:13

Wady zgryzu takie jak krzywe zęby, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Nieleczone mogą bowiem doprowadzić m.in. do szybszego ścierania się zębów stałych, próchnicy, chorób dziąseł, a u dzieci także do kłopotów z wymową czy z właściwym gryzieniem pokarmów. Pokazuje to, jak ważne jest spersonalizowane leczenie ortodontyczne u doświadczonego w tym zakresie specjalisty. (więcej…)

 

 

Aparaty ortodontyczne ruchome. Kiedy znajdują zastosowanie?

4 października 2019 14:14

Aparaty ortodontyczne ruchome, obok aparatów stałych, pomagają w leczeniu wad zgryzu. Choć obydwa typy prostują zęby, to zalecane są w różnych przypadkach. Kiedy specjalista może zarekomendować mechanizm ściągany? (więcej…)

 

 

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym. Co warto wiedzieć?

27 sierpnia 2019 11:49

Leczenie ortodontyczne warto zacząć jak najwcześniej, aby uniknąć rozwoju jeszcze poważniejszych wad zgryzu. Jak wygląda taka wizyta i jak należy się do niej przygotować? (więcej…)

 

 

Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego?

14 czerwca 2019 11:47

Ortodoncja jest jedną z gałęzi stomatologii i zajmuje się korygowaniem wad zgryzu. Leczenie nieprawidłowości związanych z rozmieszczeniem zębów są ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki. Wpływają one również na poprawność mowy, żucie pokarmów a nawet na profil twarzy. Pomocą w korygowaniu takich wad jest stały aparat ortodontyczny. Dowiedz się, jak wygląda jego zakładanie. (więcej…)

 

 

Aparat metalowy kontra estetyczny – który wybrać?

10 czerwca 2019 08:09

Aparaty ortodontyczne to jedna z najskuteczniejszych i bardzo często wybieranych metod leczenia różnorodnych wad zgryzu. Zakładane są zarówno u dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, ponieważ dzięki możliwości wyboru spomiędzy różnych rodzajów aparatów możemy dostosowywać je adekwatnie do potrzeb oraz specyfiki problemów z uzębieniem. Ortodonci proponują pacjentom kilka różnych rozwiązań, spośród których możemy wyróżnić dwa podstawowe, czyli aparaty metalowe oraz estetyczne. W tym artykule podpowiemy, które z nich będą lepszym wyborem w konkretnych przypadkach. (więcej…)

 

 

Lasery diodowe i ich zastosowanie po leczeniu ortodontycznym

2 maja 2019 12:11

Stale rośnie liczba osób dorosłych, które decydują się na leczenie ortodontyczne. Poprawa estetyki to jednak nie tylko wyrównanie uzębienia, lecz również zadbanie o estetyczny wygląd dziąseł. W sytuacji, kiedy uzębienie pacjenta zostanie idealnie poprawione, a stan dziąseł zostanie zlekceważony, ostateczny rezultat może nie być zadowalający. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

(więcej…)

 

 

Jaki jest idealny wiek na założenie aparatu ortodontycznego?

1 marca 2019 14:54

Chociaż aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku, a współczesna ortodoncja pozwala korygować wady zgryzu nawet u dorosłych osób, aparat ortodontyczny najlepiej założyć w wieku około 13 lat. Dlaczego?

(więcej…)

 

 

Do czego służą ligatury w aparacie ortodontycznym?

12 lutego 2019 12:16

Osoby noszące aparat ortodontyczny nie zawsze wiedzą, z jakich podstawowych elementów on się składa. Są to zamki przyklejane do zębów specjalnym klejem, łuk ortodontyczny, potocznie nazywany przez pacjentów „drutem” i ligatury, czyli nic innego, jak gumki, które ortodonta mocuje na zamkach. Dziś zajmiemy się tymi ostatnimi. (więcej…)

 

 

Rodzaje wad zgryzu i przyczyny ich występowania

12 stycznia 2019 12:11

Wady zgryzu nie tylko mają negatywny wpływ na urodę i pewność siebie większości pacjentów, ale mogą skutkować też problemami z oddychaniem czy wymową. Mogą one mieć różne formy: (więcej…)

 

 

Moda na aparaty ortodontyczne. Czy każdy może je nosić?

14 grudnia 2018 09:37

Kiedyś aparat ortodontyczny często bywał przedmiotem żartów i kąśliwych uwag. Obecnie stał się nie tylko czymś zupełnie normalnym, ale wręcz modnym! Stały aparat na zębach z dumą noszą gwiazdy filmowe, osobistości z pierwszych gazet, ludzie młodzi i dorośli. Chłopcy wybierają aparaty w barwach klubowych ulubionych drużyn piłkarskich, dziewczyny wybierają kolory dopasowane do ubrań. Możliwości jest coraz więcej, ale należy przy tym pamiętać, że aparata ortodontyczny to przede wszystkim narzędzie przeznaczone do leczenia wad zgryzu. Czy każdy może ulec modzie i zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego? (więcej…)