piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka


STOMATOLOGIA ESTETYCZNA – KOSMETYKA ZĘBÓW

Współcześnie nie trzeba nikogo przekonywać jak ważną rolę w budowaniu indywidualnego wizerunku pełni estetyczny uśmiech. Stomatologia estetyczna daje nam możliwość poprawienia tego, co otrzymaliśmy od natury. Pozwala także na usunięcie skaz oraz niedoskonałości na uzębieniu powstałych na przestrzeni lat w wyniku prowadzonego stylu życia.

Kosmetyka zębów, czyli stomatologia estetyczna pozwala dopasować kształty poszczególnych zębów do indywidualnego uśmiechu konkretnego Pacjenta. Efekt ten osiąga się przez zastosowanie licówek światłoutwardzalnych lub porcelanowych. To który rodzaj licówek zastosujemy, zależy od indywidualnych wskazań i przeciwskazań, jak również od możliwości finansowych pacjenta. Główna różnica między wykorzystywanymi licówkami polega na trwałości zastosowanych w nich materiałów.

Dzięki wybielaniu zębów oraz stomatologii estetycznej możemy spełniać marzenia naszych Pacjentów o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Nowoczesne techniki i materiały stomatologiczne pozwalają dowolnie zmieniać kształt i kolor zębów, tak by osiągać pożądany efekt. Naszym zadaniem jest zapoznanie z dostępnym wachlarzem możliwości w zakresie stomatologii estetycznej, aby każdy Pacjent mógł świadomie wybrać te procedury medyczne, które będą w jego przypadku najkorzystniejsze i które w kolejnych etapach współpracy zrealizujemy.

KOREKTA KSZTAŁTU DZIĄSEŁ PRZY UŻYCIU LASERA DIODOWEGO MICROLASER.

Microlaser to bezprzewodowy laser diodowy przeznaczony do tkanek miękkich. Jest niewielkich rozmiarów, lekkim i uniwersalnym urządzeniem wykorzystywanym przez ortodontów. Dzięki użyciu Microlasera można łatwo i bezboleśnie zmieniać kształt dziąseł oraz wędzidełek bez odczuwania dyskomfortu po zabiegowego.

Jednak to nie jedyne zastosowanie tego rozwiązania, ponieważ laser diodowy świetnie działa również w leczeniu tak nieprzyjemnych dolegliwości, jak afty czy opryszczka. Jest także cennym wsparciem w wybranych zabiegach z zakresu periodontologii i chirurgii stomatologicznej.

Lasery diodowe, zwane też laserami półprzewodnikowymi, są coraz częściej i chętniej wykorzystywane w stomatologii. Zapewniają optymalizację leczenia i jego szybsze efekty. Dzięki pomocy tych urządzeń praca lekarza jest łatwiejsza, a Pacjent odczuwa mniejszy dyskomfort związany z różnymi zabiegami.