uśmiech
to bodaj najkrótsza
droga do drugiego
człowieka
Blog

Blog

Osoby zainteresowane nowościami z zakresu ortodoncji, aparatów ortodontycznych i metod leczenia ortodontycznego zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

 

Aparat na zęby po trzydziestce. Czy to ma sens?

30 grudnia 2019 13:06

Aparat ortodontyczny na zębach już dawno przestał być powodem do wstydu czy przyczyną dyskomfortu. Obecnie pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że wszelkiego rodzaju wady zgryzu należy korygować nie tylko ze względu na estetykę uzębienia, ale przede wszystkim w celu uniknięcia poważniejszych problemów z zębami i szczęką. Aparaty na zęby zakładane są już nie tylko dzieciom i młodzieży, lecz również osobom dorosłym. Czy jednak po 30. roku życia skuteczność leczenia ortodontycznego przynosi oczekiwane rezultaty? (więcej…)

 

 

Zalety porcelanowych aparatów ortodontycznych

1 grudnia 2019 08:59

Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne kojarzyło się z niezbyt estetycznymi zamkami na zębach. Dziś aparat może być praktycznie niewidoczny. Porcelanowy aparat ortodontyczny cieszy się coraz większą popularnością szczególnie wśród osób dorosłych, którym zależy na tym, by konstrukcja na zębach była jak najmniej zauważalna. (więcej…)

 

 

Na czym polega spersonalizowane leczenie ortodontyczne?

3 listopada 2019 11:13

Wady zgryzu takie jak krzywe zęby, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Nieleczone mogą bowiem doprowadzić m.in. do szybszego ścierania się zębów stałych, próchnicy, chorób dziąseł, a u dzieci także do kłopotów z wymową czy z właściwym gryzieniem pokarmów. Pokazuje to, jak ważne jest spersonalizowane leczenie ortodontyczne u doświadczonego w tym zakresie specjalisty. (więcej…)

 

 

Aparaty ortodontyczne ruchome. Kiedy znajdują zastosowanie?

4 października 2019 14:14

Aparaty ortodontyczne ruchome, obok aparatów stałych, pomagają w leczeniu wad zgryzu. Choć obydwa typy prostują zęby, to zalecane są w różnych przypadkach. Kiedy specjalista może zarekomendować mechanizm ściągany? (więcej…)

 

 

Aparat ortodontyczny Damon. Charakterystyka systemu

26 września 2019 07:03

Piękne i proste zęby to marzenie większości osób. W jego zrealizowaniu pomaga stały aparat ortodontyczny zakładany są na kilka lat, po którego zdjęciu pacjent może cieszyć się ze spektakularnego uśmiechu. Współcześnie poza najbardziej znanymi aparatami metalowymi, do leczenia używa się nowoczesnych mechanizmów o nazwie Damon, które umożliwiają m.in. skrócenie czasu leczenia. Czym się one charakteryzują? (więcej…)

 

 

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym. Co warto wiedzieć?

27 sierpnia 2019 11:49

Leczenie ortodontyczne warto zacząć jak najwcześniej, aby uniknąć rozwoju jeszcze poważniejszych wad zgryzu. Jak wygląda taka wizyta i jak należy się do niej przygotować? (więcej…)

 

 

Orientacyjne koszty leczenia ortodontycznego

30 lipca 2019 06:53

Proste zęby to nie tylko piękny uśmiech. To także troska o własne zdrowie, bowiem prawidłowy zgryz oznacza łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej, a tym samym mniejsze ryzyko ubytków oraz chorób takich jak paradontoza. Większość osób, by móc cieszyć się prostymi zębami musi jednak zainwestować w stały aparat ortodontyczny. Jakie ceny wiążą się z jego założeniem oraz procesem leczenia? (więcej…)

 

 

Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego?

14 czerwca 2019 11:47

Ortodoncja jest jedną z gałęzi stomatologii i zajmuje się korygowaniem wad zgryzu. Leczenie nieprawidłowości związanych z rozmieszczeniem zębów są ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki. Wpływają one również na poprawność mowy, żucie pokarmów a nawet na profil twarzy. Pomocą w korygowaniu takich wad jest stały aparat ortodontyczny. Dowiedz się, jak wygląda jego zakładanie. (więcej…)

 

 

Aparat metalowy kontra estetyczny – który wybrać?

10 czerwca 2019 08:09

Aparaty ortodontyczne to jedna z najskuteczniejszych i bardzo często wybieranych metod leczenia różnorodnych wad zgryzu. Zakładane są zarówno u dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, ponieważ dzięki możliwości wyboru spomiędzy różnych rodzajów aparatów możemy dostosowywać je adekwatnie do potrzeb oraz specyfiki problemów z uzębieniem. Ortodonci proponują pacjentom kilka różnych rozwiązań, spośród których możemy wyróżnić dwa podstawowe, czyli aparaty metalowe oraz estetyczne. W tym artykule podpowiemy, które z nich będą lepszym wyborem w konkretnych przypadkach. (więcej…)

 

 

Lasery diodowe i ich zastosowanie po leczeniu ortodontycznym

2 maja 2019 12:11

Stale rośnie liczba osób dorosłych, które decydują się na leczenie ortodontyczne. Poprawa estetyki to jednak nie tylko wyrównanie uzębienia, lecz również zadbanie o estetyczny wygląd dziąseł. W sytuacji, kiedy uzębienie pacjenta zostanie idealnie poprawione, a stan dziąseł zostanie zlekceważony, ostateczny rezultat może nie być zadowalający. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

(więcej…)