piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka

Blog

Blog

Osoby zainteresowane nowościami z zakresu ortodoncji, aparatów ortodontycznych i metod leczenia ortodontycznego zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

 

Wybielanie zębów – zalety

4 grudnia 2020 09:35

Dbanie o wygląd – w tym o biały uśmiech – jest istotnym czynnikiem, który wpływa na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Czyste, lśniące uzębienie nie tylko poprawia nasze kontakty towarzyskie, ale równie mocno oddziałuje na relacje zawodowe i to, jak podświadomie oceniają nas nasi partnerzy biznesowi. (więcej…)

 

 

Czy w ciąży można poddać się leczeniu ortodontycznemu?

17 listopada 2020 14:27

Higiena zębów w okresie ciąży jest szczególnie ważna dla ich kondycji, także już po porodzie. Co jednak z leczeniem ortodontycznym? Czy można nosić aparat w ciąży? To pytanie spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom. A odpowiedź na nie, jak to często bywa, nie jest jednoznaczna. (więcej…)

 

 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne zgryzu?

7 października 2020 14:31

Wady zgryzu obniżają estetykę uśmiechu i stanowią źródło trudności związanych z prawidłowym działaniem szczęki. Ich występowanie może zaburzać przebieg takich czynności jak wypowiadanie się czy spożywanie pokarmów. Rozwiązaniem tego problemu jest leczenie ortodontyczne. (więcej…)

 

 

Od czego zależy cena aparatu ortodontycznego?

16 września 2020 14:27

Leczenie ortodontyczne to sposób na skorygowanie nieprawidłowego zgryzu, a tym samym rozwiązanie takich problemów jak nieestetyczny wygląd lub trudności z wypowiadaniem się czy przeżuwaniem pokarmu. Jednocześnie jednak należy mieć na uwadze, że – w zależności od określonych uwarunkowań – zarówno cena aparatu, jak i samo leczenie mogą okazać się dość kosztowne. (więcej…)

 

 

Kiedy powstał pierwszy aparat ortodontyczny?

6 sierpnia 2020 21:20

Powstanie pierwszego aparatu ortodontycznego datuje się na 1723 rok. Wynalazcą aparatu na zęby był francuski chirurg i stomatolog Pierre Fauchard – jego pomysł polegał na założeniu na łuk zewnętrzny metalowego paska wykonanego ze srebra lub złota. Pasek posiadał wywiercone otwory, w których mocowane były ligatury, które następnie przywiązywano do zębów stojących poza łukiem zębowym. Ta metoda korygowania ustawienia zębów okazała się niedokładna, niewygodna oraz bolesna. Ponadto na złoty czy srebrny pasek stać było tylko nielicznych, dlatego pierwszy aparat ortodontyczny nie cieszył się dużą popularnością. (więcej…)

 

 

Metody wybielania zębów

3 lipca 2020 21:29

Białe zęby oraz lśniący uśmiech to wizytówka każdej osoby. Znacząco wpływają one na postrzeganie danej osoby, ale także na jej samopoczucie, w tym pewność siebie. Z tego względu w ciągu ostatnich lat znacznie zwiększyła się liczba osób, które zdecydowały się skorzystać z ich wybielania. Jest to sposób na uzyskanie śnieżnobiałych zębów także przez osoby o nieco bardziej żółtej barwie kości. Bardzo często pierwszym krokiem w rozjaśnianiu zębów jest poszukiwanie ogólnodostępnych środków. Są to pasty, paski wybielające, a także lakiery, które występują w asortymencie wielu firm. (więcej…)

 

 

Jak przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego?

30 czerwca 2020 14:02

Aparat ortodontyczny to obecnie najskuteczniejsza metoda na poprawę wyglądu zębów oraz leczenie krzywego zgryzu. Aparat ortodontyczny można zakładać dzieciom, u których wyrosły już zęby stałe. Jednak nie każde dziecko chętnie zgadza się na leczenie aparatem ortodontycznym. Dlatego warto znać kilka sztuczek, którymi można przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego. (więcej…)

 

 

Aparat Damon System – charakterystyka

29 maja 2020 13:49

Tradycyjne aparaty ortodontyczne są zbudowane z metalowego łuku, klamerek, które nakleja się na każdy ząb oraz ligatur. Inaczej nazywa się je gumkami służącymi do mocowania i stabilizacji całego aparatu. Należy je regularnie ustawiać, aby dopasować ich rozstawienie do prostowanych zębów. (więcej…)

 

 

Jak wybrać dobrego ortodontę?

23 kwietnia 2020 10:38

Wybór dobrego ortodonty to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Obecnie nawet w najmniejszych miejscowościach można znaleźć kilka gabinetów ortodontycznych. Który z nich wybrać? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzonych specjalistów. Praca ortodonty to głównie praca z dziećmi, w związku z tym najlepiej wybrać takich doktorów, którzy potrafią się z nimi porozumieć. Tylko jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego ortodonty? (więcej…)

 

 

Co to jest stomatologia estetyczna?

13 marca 2020 13:06

Idealne uzębienie to marzenie niejednej osoby. Dzisiejsza medycyna wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej. Ta dość nowa dziedzina cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czy z tej innowacyjnej metody wizualnej poprawy naszego uzębienia mogą skorzystać wszyscy? Co obejmuje zabieg, który sprawi, że szerzej będziemy się uśmiechać? (więcej…)