piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka
Blog

Blog

Osoby zainteresowane nowościami z zakresu ortodoncji, aparatów ortodontycznych i metod leczenia ortodontycznego zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

 

Jak przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego?

30 czerwca 2020 14:02

Aparat ortodontyczny to obecnie najskuteczniejsza metoda na poprawę wyglądu zębów oraz leczenie krzywego zgryzu. Aparat ortodontyczny można zakładać dzieciom, u których wyrosły już zęby stałe. Jednak nie każde dziecko chętnie zgadza się na leczenie aparatem ortodontycznym. Dlatego warto znać kilka sztuczek, którymi można przekonać dziecko do noszenia aparatu ortodontycznego. (więcej…)

 

 

Aparat Damon System – charakterystyka

29 maja 2020 13:49

Tradycyjne aparaty ortodontyczne są zbudowane z metalowego łuku, klamerek, które nakleja się na każdy ząb oraz ligatur. Inaczej nazywa się je gumkami służącymi do mocowania i stabilizacji całego aparatu. Należy je regularnie ustawiać, aby dopasować ich rozstawienie do prostowanych zębów. (więcej…)

 

 

Jak wybrać dobrego ortodontę?

23 kwietnia 2020 10:38

Wybór dobrego ortodonty to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Obecnie nawet w najmniejszych miejscowościach można znaleźć kilka gabinetów ortodontycznych. Który z nich wybrać? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzonych specjalistów. Praca ortodonty to głównie praca z dziećmi, w związku z tym najlepiej wybrać takich doktorów, którzy potrafią się z nimi porozumieć. Tylko jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego ortodonty? (więcej…)

 

 

Co to jest stomatologia estetyczna?

13 marca 2020 13:06

Idealne uzębienie to marzenie niejednej osoby. Dzisiejsza medycyna wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej. Ta dość nowa dziedzina cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czy z tej innowacyjnej metody wizualnej poprawy naszego uzębienia mogą skorzystać wszyscy? Co obejmuje zabieg, który sprawi, że szerzej będziemy się uśmiechać? (więcej…)

 

 

Nowoczesne aparaty ortodontyczne

5 marca 2020 23:16

Aparat ortodontyczny stały został stworzony, aby korygować wady zgryzu. Jednak leczenie ortodontyczne aparatem stałym pełni wiele niesamowicie ważnych funkcji. Pozwala między innymi na zniwelowanie szpar pomiędzy zębami oraz ich przesuniecie tak, by zatuszować utratę jednego z nich. Jego noszenie wywołuje siły, które oddziałują na zęby i kości, powodując ich odpowiednie przesuwanie się. Czas trwania leczenia wynosi przeważnie dwa lata. W tym czasie można nosić na zębach tradycyjny aparat metalowy lub bardziej estetyczne, a nawet niewidoczne aparaty stałe. (więcej…)

 

 

Na czym polega wybielanie zębów?

19 lutego 2020 12:49

Wybielanie zębów to zabieg estetyczny. Codziennie nasze zęby narażone są na odkładanie się płytki nazębnej spowodowane piciem kawy, herbaty czy napojów słodzonych. Obecne metody czyszczenia zębów, takie jak piaskowanie oraz wybielanie zębów sprawiają, że nasz uśmiech może być śnieżnobiały i to w bardzo krótkim czasie. (więcej…)

 

 

Aparat na zęby po trzydziestce. Czy to ma sens?

30 grudnia 2019 13:06

Aparat ortodontyczny na zębach już dawno przestał być powodem do wstydu czy przyczyną dyskomfortu. Obecnie pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że wszelkiego rodzaju wady zgryzu należy korygować nie tylko ze względu na estetykę uzębienia, ale przede wszystkim w celu uniknięcia poważniejszych problemów z zębami i szczęką. Aparaty na zęby zakładane są już nie tylko dzieciom i młodzieży, lecz również osobom dorosłym. Czy jednak po 30. roku życia skuteczność leczenia ortodontycznego przynosi oczekiwane rezultaty? (więcej…)

 

 

Zalety porcelanowych aparatów ortodontycznych

1 grudnia 2019 08:59

Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne kojarzyło się z niezbyt estetycznymi zamkami na zębach. Dziś aparat może być praktycznie niewidoczny. Porcelanowy aparat ortodontyczny cieszy się coraz większą popularnością szczególnie wśród osób dorosłych, którym zależy na tym, by konstrukcja na zębach była jak najmniej zauważalna. (więcej…)

 

 

Na czym polega spersonalizowane leczenie ortodontyczne?

3 listopada 2019 11:13

Wady zgryzu takie jak krzywe zęby, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Nieleczone mogą bowiem doprowadzić m.in. do szybszego ścierania się zębów stałych, próchnicy, chorób dziąseł, a u dzieci także do kłopotów z wymową czy z właściwym gryzieniem pokarmów. Pokazuje to, jak ważne jest spersonalizowane leczenie ortodontyczne u doświadczonego w tym zakresie specjalisty. (więcej…)

 

 

Aparaty ortodontyczne ruchome. Kiedy znajdują zastosowanie?

4 października 2019 14:14

Aparaty ortodontyczne ruchome, obok aparatów stałych, pomagają w leczeniu wad zgryzu. Choć obydwa typy prostują zęby, to zalecane są w różnych przypadkach. Kiedy specjalista może zarekomendować mechanizm ściągany? (więcej…)