piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka


Metody wybielania zębów

Białe zęby oraz lśniący uśmiech to wizytówka każdej osoby. Znacząco wpływają one na postrzeganie danej osoby, ale także na jej samopoczucie, w tym pewność siebie. Z tego względu w ciągu ostatnich lat znacznie zwiększyła się liczba osób, które zdecydowały się skorzystać z ich wybielania. Jest to sposób na uzyskanie śnieżnobiałych zębów także przez osoby o nieco bardziej żółtej barwie kości. Bardzo często pierwszym krokiem w rozjaśnianiu zębów jest poszukiwanie ogólnodostępnych środków. Są to pasty, paski wybielające, a także lakiery, które występują w asortymencie wielu firm.

Działanie dostępnych w sklepach i aptekach środków opiera się w dużej mierze na nadtlenku wodoru. Jest to substancja aktywna, która pozwala wybielić zęby nawet o cztery odcienie. Wadą tej metody jest jednak brak kontroli nad procesem wybielania. Preparat może nie dotrzeć do wszystkich szczelin, a także często nierównomiernie nanosi substancję na zęby. Co więcej, dla niektórych osób uzyskany efekt jest nienaturalny. Nie wolno zapominać, że przed przystąpieniem do wybielania należy wyleczyć zęby, a także pozbyć się zalegającego na nich kamienia. Bez znaczenia jest fakt, z jakiej metody dany pacjent chce skorzystać.

Wybielanie zębów w gabinetach dentystycznych

Wśród profesjonalnych sposobów wybielania zębów należy wyróżnić stosowanie nakładek oraz wybielanie z użyciem lamp Beyond. Te techniki są coraz popularniejszą usługą oferowaną przez gabinety stomatologiczne. Wybielanie zębów przy użyciu lampy pozwala na uzyskanie pełnego efektu podczas jednogodzinnej wizyty w gabinecie. Nasi specjaliści pokrywają zęby pacjenta specjalnym wybielaczem przy jednoczesnym zabezpieczeniem szyjek zębów oraz dziąseł. Następnie zęby są naświetlane, co przyspiesza działanie wybielającego preparatu.

Oferowane przez gabinet nakładki są z kolei specjalnie dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta zarówno w kwestii ich mocy, jak i kształtu uzębienia. Jest to możliwe dzięki wykonaniu odcisku zębów. Następnie pacjent używa nakładki samodzielnie, we własnym zakresie. Rekomenduje się stosowanie jej przez co najmniej 4 godziny dziennie. Cały proces powinien trwać od 2 do 4 tygodni. Jest to metoda bardziej czasochłonna od najpopularniejszych środków doraźnych.