piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka


Oferta

ORTODONCJA

W gabinetach sygnowanych marką Ortodontix oferujemy leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów stałych bezligaturowych i klasycznych ligaturowych.

Poniżej prezentujemy rodzaje aparatów ortodontycznych wykorzystywane w naszych gabinetach.

APARATY BEZLIGATUROWE

Zęby naszych Pacjentów leczymy systemami bezligaturowymi najnowszej generacji:

 • Aparat Damon System Q – obejrzyj film o systemie poniżej,
 • Aparat Damon Clear,
 • Aparat ortodontyczny In Ovation R,
 • Aparat ortodontyczny In Ovation C.

Aparaty samoligaturujące, inaczej zwane aparatami bezligaturowymi (ang. Self-Ligating), są rodzajem stałych aparatów ortodontycznych, które mogą być wykorzystywane przez Pacjentów bez względu na wiek. Na rynku dostępne są estetyczne aparaty samoligaturujące oraz aparaty w wersji z zamkami metalowymi.

Zalety aparatów samoligaturujących:

 • zminimalizowanie dolegliwości bólowych podczas noszenia aparatu,
 • ograniczenie wizyt kontrolnych do niezbędnego minimum,
 • skrócenie czasu leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu,
 • możliwość utrzymania higieny jamy ustnej na odpowiednim poziomie.

Bezligaturowe Aparaty Damon System to estetyczne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy nie są przekonani do klasycznych aparatów na zęby. Badania kliniczne potwierdziły ich skuteczność w prostowaniu zębów i poprawie ich wyglądu. W systemie Damon nie ma ligatur ortodontycznych, co wpływa pozytywnie na komfort noszenia aparatu. Zamiast nich zastosowano tu mechanizm ślizgowy, dzięki któremu zęby przemieszczają się łatwiej, szybciej i bez tarcia. To sprawia, że noszenie takiego aparatu ortodontycznego jest zdecydowanie mniej uciążliwe. Wymaga również rzadszych wizyt u ortodonty niż w przypadku tradycyjnego aparatu na zęby, co dodatkowo oszczędza cenny czas. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem systemu Damon trwa w praktyce aż pół roku krócej niż aparatem wyposażonym w tradycyjne zamki.

INDYWIDUALNIE PROJEKTOWANE APARATY INSIGNIA

Aparaty Insignia to ciekawa propozycja z zakresu ortodoncji oferowana w naszych gabinetach. Są to ortodontyczne aparaty estetyczne projektowane indywidualnie z wykorzystaniem zaawansowanych technologii cyfrowych. To w pełni spersonalizowane leczenie ortodontyczne, uwzględniające potrzeby i możliwości danego Pacjenta. Warto w tym miejscu dodać, że Pacjent jeszcze przed rozpoczęciem kuracji ma możliwość zapoznania się z efektami leczenia, przedstawionymi na ekranie komputera co znacznie podnosi jego motywację do rzetelnej współpracy z ortodontą. W przypadku tego typu aparatu zamki i druty są dopasowane do anatomii zębów konkretnego Pacjenta, co zdecydowanie wpływa na podniesienie komfortu jego codziennego użytkowania.
Dokładnie przygotowany plan leczenia wraz z wizualizacją jego wyników to jeden z powodów skuteczności i popularności tej metody. Pozwala ona skrócić czas leczenia i częstotliwość wizyt u ortodonty do minimum. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii można zaprojektować dla każdego Pacjenta idealny uśmiech w oparciu o jego indywidualne predyspozycje oraz cechy charakterystyczne. W systemie Insignia mogą być wykorzystane zarówno aparaty bezligaturowe, jak i tradycyjne zamki.

KLASYCZNE SYSTEMY LIGATUROWE

W przypadku tego typu aparatów ortodontycznych pacjent ma do wyboru zamki:

 • metalowe,
 • porcelanowe,
 • szafirowe Inspire – Ice
 • bezniklowe – polecane szczególnie dla alergików.

OFERUJEMY RÓWNIEŻ:

APARATY CZYNNOŚCIOWE I TRAJNERY

Przy ich pomocy leczymy m.in. nieprawidłowe nawyki mięśniowo-czynnościowe oraz korygujemy uszeregowanie zębów. Jest to działanie szczególnie istotne, gdy dziecko rośnie, a zęby stałe są w fazie wyżynania.

APARATY RETENCYJNE I RETAINERY

Aparaty te utrzymują efekt leczniczy aparatu stałego, mogą być do zdejmowania lub przyklejane (stałe retajnery). Są one nieodzowną częścią efektywnego leczenia ortodontycznego.

ORTODONTYCZNE APARATY RUCHOME

Są to aparaty ortodontyczne tzw. „do zdejmowania”. Używane mogą być przez Pacjentów w różnym wieku wg indywidualnych wskazań lekarza.
Ortodontyczny aparat ruchomy może być zakładany na noc i noszony przez kilka godzin w ciągu dnia. W zależności od potrzeb konkretnego pacjenta stosuje się ruchome aparaty jedno lub dwuszczękowe. Zaletą ruchomych aparatów ortodontycznych jest fakt, że można je samodzielnie zakładać i zdejmować. Za ich wyborem może przemawiać również stosunkowo niska cena oraz łatwa dostępność. W przypadku aparatów zdejmowanych ważne jest, by pamiętać o ich odpowiednim użytkowaniu i zachowaniu zasad higieny. Czas trwania leczenia takim aparatem zależy m.in. od wieku Pacjenta oraz od tego, jak zaawansowana jest posiadana przez niego wada zgryzu.