piękny uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka

Oferta

Oferta gabinetów ortodontycznych Ortodontix

Ortodoncja

W naszym gabinetach w Dzierżoniowie i Wrocławiu oferujemy leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów stałe bezligaturowych i klasycznych ligaturowych.

To rodzaj aparatów przyklejanych do zębów, stosowany z doskonałym skutkiem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Aparaty ortodontyczne – jak leczymy:

Systemami bezligaturowymi najnowszej generacji:

  • Aparat Damon Q – obejrzyj film o systemie poniżej
  • Aparat Damon Clear
  • Aparat ortodontyczny In Ovation R
  • Aparat ortodontyczny In Ovation C

 

Aparaty samoligaturujące, inaczej zwane aparatami bezligaturowymi (ang. Self-Ligating), są rodzajem stałych aparatów ortodontycznych, które mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli. Na rynku dostępne są estetyczne aparaty samoligaturujące oraz aparaty w wersji z zamkami metalowymi. Do zalet aparatów samoligaturujących zalicza się zminimalizowanie dolegliwości bólowych podczas noszenia aparatu, ograniczenie wizyt kontrolnych do niezbędnego minimum, skrócenie czasu leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu, możliwość utrzymania higieny jamy ustnej na odpowiednim poziomie.

Aparaty bezligaturowe Damon system to estetyczne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy nie są przekonani do klasycznych aparatów na zęby. Badania kliniczne potwierdziły ich skuteczność w prostowaniu zębów i poprawie ich wyglądu.W systemie Damon nie ma ligatur ortodontycznych, co wpływa pozytywnie na komfort noszenia aparatu. Zamiast nich zastosowano tu mechanizm ślizgowy, dzięki któremu zęby przemieszczają się łatwiej i szybciej, bez tarcia. Noszenie takie aparatu ortodontycznego jest zdecydowanie mniej uciążliwe, wymaga też rzadszych wizyt u ortodonty niż w przypadku tradycyjnego aparatu na zęby. Może przekona Państwa również fakt, że leczenie ortodontyczne systemem Damon trwa pół roku krócej niż tradycyjnymi zamkami.

Indywidualnie projektowanymi aparatami Insignia

Inną naszą ciekawą propozycją z zakresu ortodoncji są aparaty Insignia. Są to aparaty ortodontyczne zaprojektowane indywidulanie z wykorzystaniem zaawansowanych technologii cyfrowych. To spersonalizowane leczenie ortodontyczne, uwzględniające potrzeby i możliwości danego Pacjenta, który jeszcze przed rozpoczęciem kuracji może zobaczyć na monitorze komputera, jakie będą jej efekty. Zamki i druty są tu dopasowane do anatomii zębów danej osoby, dzięki czemu zdecydowanie poprawia się komfort ich noszenia. Dokładnie przygotowany plan leczenia wraz z wizualizacją jego wyników to jeden z powodów skuteczności i popularności tej metody. Pozwala ona skrócić czas leczenia i częstotliwość wizyt u ortodonty do minimum. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii można zaprojektować dla każdego Pacjenta idealny uśmiech. W systemie Insignia mogą być wykorzystane zarówno aparaty bezligaturowe, jak i tradycyjne zamki. 

Klasycznymi systemami ligaturowymi, gdzie do wyboru pacjent ma zamki

  • metalowe,
  • porcelanowe,
  • szafirowe Inspire – Ice
  • bezniklowe – polecane szczególnie dla alergików.

 

Oferujemy również:

Aparaty czynnościowe i trajnery.

Przy ich pomocy leczymy m.in. nieprawidłowe nawyki mięśniowo-czynnościowe oraz korygujemy uszeregowanie zębów.
Jest to szczególnie istotne, gdy dziecko rośnie, a zęby stałe są w fazie wyżynania.

Aparaty retencyjne i retainery.

Aparaty te utrzymują efekt leczniczy aparatu stałego, mogą być do zdejmowania lub przyklejane -stałe retajnery.
Są one nieodzowną częścią efektywnego leczenia ortodontycznego.

Ortodontyczne aparaty ruchome

Są to aparaty ortodontyczne tzw. „do zdejmowania”. Używane mogą być przez Pacjentów w różnym wieku wg wskazań lekarza.
Aparaty ruchome mogą być noszone na noc i w dzień kilka godzin. W zależności od potrzeb stosuje się ruchome aparaty jedno- lub dwuszczękowe. Zaletą ruchomych aparatów ortodontycznych jest fakt, że można je samodzielnie zakładać i zdejmować. Za ich wyborem może przemawiać również stosunkowo niska cena oraz łatwa dostępność. W przypadku aparatów ruchomych ważne jest, by pamiętać o ich odpowiednim użytkowaniu i zachowaniu zasad higieny. Czas trwania leczenia takim aparatem zależy m.in. od wieku Pacjenta oraz od tego, jak zaawansowana jest wada zgryzu.